Od Krakowskiego Biura Festiwalowego 30% rabatu na bilet na grudniowy koncert z cyklu Opera Raraświatowe prawykonanie Adriano in Siria Francesco Marii Veraciniego.

 

opera-rara-2011-krakow-logo

 

Cykl OPERA RARA

– to wydarzenie, jakiego w Polsce dotychczas nie było. Zainicjowana w  2009 r. prezentacja znakomitych produkcji, święcących triumfy na scenach  największych i najbardziej prestiżowych scen teatralnych i festiwali Włoch,  Francji, Wielkiej Brytanii czy Niemiec i realizowanych z udziałem  najznamienitszych głosów operowych świata (m.in.: Marii Grazii Schiavo,  Roberty Invernizzi, czy Philippe’a Jarrousky’ego), szybko stała się  prawdziwym kulturalnym przebojem.

 

Adriano in Siria Francesca Marii Veraciniego

Utwór został oparty na libretcie Pietra Metastasia (adaptacja Angelo Corri), a prapremiera miała miejsce w londyńskim King’s Theatre, Haymarket 25 listopada 1735 roku. Bohaterami akcji są: Adriano (alt), Sabina (alt), Osroa (baryton), Emirena (sopran), Farnaspe (kastrat, mezzosopran), Idalma (mezzsopran). Opera cieszyła się w Londynie powodzeniem: doczekała się dziewięciu przedstawień i była dowodem na włoską hegemonię (w tym samym roku odbyły się handlowskie premiery Ariodante i Alciny). Rękopis partytury zachował się w Henry Watson Library (Manchester). Opracował go niemiecki muzykolog Holger Schmitt-Hallenberg wraz z Fabiem Biondim, który skomponował niezachowane recytatywy.

Krakowski koncert będzie współczesnym prawykonaniem dzieła, po blisko 300 latach zapomnienia.

Kiedy?

12. grudnia 2013, godz. 20:00

Gdzie?

Teatr im. Juliusza Słowackiego

Kto?

Na scenie znakomici soliści: Sonia Prina (Adriano), Ann Hallenberg (Farnaspe), Roberta Invernizzi (Emirena), Romina Basso (Sabina), Lucia Cirillo (Idalma) i Ugo Guagliardo (Osroa) oraz zespół Europa Galante prowadzony przez Fabia Biondiego.

Więcej: www.operarara.pl