Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza na spektakl „Orfeusz w piekle” w dniach 24,25 lub 26 października. Dwa bilety w cenie jednego

Pierwsza premiera w sezonie 2013/2014!

„ORFEUSZ W PIEKLE” (tytuł oryginalny Orphée aux enfers)

Jakuba Offenbacha
skomponowana do libretta Ludovica Halévy’ego i Hectora Crémieux
w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

„Orfeusz w piekle” to parodia mitu o Orfeuszu oraz opery „Orfeusz i Eurydyka” Glucka.Operetka ta miała premierę 21 października 1858 roku w Paryżu w teatrze „Bouffes Parisiens”.

Ta najbardziej znana operetka Jakuba Offenbacha cieszy się niesłabnącym uznaniem publiczności od momentu pierwszego wystawienia. Po premierze spektakl został zdjęty z afisza dopiero po 228 przedstawieniach, na prośbę aktorów, którzy nie mieli siły grać co wieczór tego samego utworu!

Najsłynniejszy fragment to żywiołowy kankan „Piekielny galop”. Poza tym Orfeusz zawiera szereg pięknych fragmentów lirycznych, jak klarnetowe solo otwierające akt pierwszy; niedokończony koncert Orfeusza na skrzypce czy nostalgiczny taniec Jowisza i cudowna aria Charona.  Od początku dzieła aż do ostatniej nuty na widowni rozbrzmiewa śmiech. Jednak wszystko, co dzieje się w trakcie, to nie tylko masa humoru i melodii. Jako pierwszy Jules Janin ujawnił, że dzieło to ukazuje w krzywym zwierciadle słabości i wypaczenia w działaniu władz oraz podejmowane przez nich sprytne próby oszukiwania opinii publicznej.
Artur Hofman intensywne pracuje, aby nadać niezwykłą wartość temu spektaklowi, a dzieło to daje naprawdę duże pole do popisu inscenizatorom.

Poznańska premiera na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu przypada w 155. rocznicę wielkiej premiery paryskiej i z pewnością – jak i tamta – nie zawiedzie Widzów!

Wystąpią: Soliści, Chór, Balet i Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu.

 

Teatr muzyczny logo